SEKOLAH MENENGAH CHUNG HWA, BANDAR SERI BEGAWAN KEPUTUSAN PERADUAN JABATAN BAHASA MELAYU |
1. PERADUAN MENGARANG BAHAGIAN MENENGAH
PENYELARAS: CIKGU NOOR ALIFAH BT. ABDULLAH
KATEGORI A (BAHAGIAN MENENGAH 1)
Johan: Sung Yoke Khee (M1A)
Naib Johan : Dk. Nurul Khairunisa Pg. Karim (M1B)
Tempat ketiga: Chai Zen Lee (M1A)
KATEGORI B (BAHAGIAN MENENGAH 2)
Johan: Anisa Sato Bt. Rahmat (M2A)
Naib Johan : Norazimah bt. Samat (M2C)
Tempat ketiga: Chin Jing Yi (M2A)
KATEGORI C (BAHAGIAN MENENGAH 3)
Johan: Low Seng Yen (M3A)
Naib Johan : Susan Ting Yik Huang (M3A)
Tempat ketiga: Stella Ting Hai Yin (M3A)
KATEGORI D (BAHAGIAN MENENGAH 4 & 5)
Johan: Tan Chin Li (M5B)
Naib Johan : Nur Ramizah bt. Ramli (M5B)
Tempat ketiga: Lee Hsien Hung (M5A)
2. PERADUAN MENGARANG BAHAGIAN SEKOLAH RENDAH
PENYELARAS: CIKGU CHIN MEE HEE
KATEGORI A ( DARJAH 4)
Johan : Amal Widaad Bte Mohaimin ( P4 Exp ]
Naib Johan : Jane Ting Sze Ying ( P4 Exp ]
Tempat Ketiga : Dyg. Rasyidah Bte Joffri [ P4 BN ]
Sagu hati : Nur Ariizah Binti Joefry [ P4 GR ]
Jong Yi [ P4 RED ]
KATEGORI B ( DARJAH 5 )
Johan : Melissa Harijono [ P5 YW ]
Naib Johan : Roy Ak. Libau [ P5 PU ]
Tempat Ketiga : Poh Wan Yan [ P5 YW ]
Sagu hati : Chen Yong Yi [ P5 GR ]
Lian Wei Ling [ P5 Exp ]
KATEGORI C ( DARJAH 6 )
Johan : Sia Yee Jien [ P6 Exp ]
Naib Johan : Supatra Lee [ P6 Exp]Tempat Ketiga : Elena Goh Ying Hui [ P6 Exp ]
Sagu hati : Awg. Lutfi Bin Awg. Lamat [ P6 GR ]
Andrew Koay Yi Jie [ P6 Exp3. Peraduan Menulis Tulisan Rumi (Darjah 1-3)
PENYELARAS: CIKGU NG SIAU CHUI
Darjah 1 à Tan Shu Shin (P1BZ) ( Tempat Pertama)
à Elly Hong (P1GR) ( Tempat Kedua )
à Lim Wei Ni ( P1 PUR) ( Tempat Ketiga )
Darjah 2 à Wong Lieng Chee (P2GD) ( Tempat Pertama)
à Ong Chui Foong (P2Red) ( Tempat Kedua )
à Wong Xin Ni (P2BI) ( Tempat Ketiga )
Darjah 3 à Tiong Yee Eng (P3Red) ( Tempat Pertama)
à Liaw Yu Wen (P3Red) ( Tempat Kedua )
à Teo Wan King (P3Or) ( Tempat Ketiga )
4. PERADUAN SYARAHAN BAHAGIAN MENENGAH
PENYELARAS: CIKGU POH SING LOO
Kategori A – (Menengah Satu)
1. Tempat Pertama – F1A (Crystal Tang Wan Ling)
2. Tempat Kedua – F1D (Narizah bte. Abd. Kamil)
3. Tempat Ketiga – F1Exp. (Hon Chii Haw)
Kategori B – (Menengah Dua)
1. Tempat Pertama – F2A (Sim Pei Yi)
2. Tempat Kedua – F2A (Anita Sato)
3. Tempat Ketiga – F2A (Ng Yee Joe)
Kategori C – (Menengah Tiga)
1. Tempat Pertama – F3D ( Chin Giok Lian )
2. Tempat Kedua – F3A ( Kho Xin Wei )
3. Tempat Ketiga – F3D ( Muhammad Omar )
Kategori D – (Menengah Empat dan Lima)
1. Tempat Pertama – F5B (Hartinie Mohd. Antin)
2. Tempat Kedua – F5B (Tan Chin Li)
3. Tempat Ketiga – F4B (Soh Kiaw Han)
5. PERADUAN KUIZ BAHASA MELAYU BAHAGIAN MENENGAH
PENYELARAS: CIKGU ZUKERI BIN YA
Menengah Satu
Tempat pertama: Tingkatan 1Exp (30M)
Rasidah Damayanti, Chu Sheng Hong dan Hon Chii Haw
Tempat kedua: Tingkatan 1D (29 M)
Nazirah Bti Abd Kamil, Ak Hafiz Bin Pg Hj Shahrum dan Mohd Shahril Bin Abd Kamil
Tempat ketiga:Tingkatan 1A (21M)
Sung Yoke Khee, Then Cheow Wei dan Chai Zen Lee
Menengah Dua
Tempat pertama: Tingkatan 2B (21M)
Chow Pui Yee, Mok Wan Yen dan Hwong Hua Lik
Tempat kedua: Tingkatan 2A (19M)
Anisa Sato, Chin Jing Yi dan Sim Pei Yii
Tempat ketiga: Tingkatan 2C (16M)
Mary Wong, Toh Yee Teng dan Chen Siew Lee
Menengah Tiga
Tempat pertama: Tingkatan 3A (29M)
Low Seng Yen, Stella Ting Hai Yin dan Lim Yen Shan
Tempat kedua: Tingkatan 3C (27.5M)
Muhammad Khalik, Nur Hamizah dan Husrina
Tempat ketiga: Tingkatan 3D (26M)
Muhammad Omar, Chin Kim Kong dan Fang Bo Yuan
6. Keputusan Peraduan Bercerita (Darjah 1-6)
Penyelaras: Cikgu Nora Bt. Hj. Mohamed
KUMPULAN A ( DARJAH 1 DAN 2)
Pertama : Bianca Wong Sye Cia ( 2 Silver )
Kedua : Hong Pei Si ( 1 Green )
Ketiga : Poh Wan Pei ( 2 Green )
Sagu hati : Derby Teo ( 2 Yellow)
Sagu hati : Chan Ching Wen ( 1 Red )
KUMPULAN B ( DARJAH 3 DAN 4)
Pertama : Bong Jing Chi ( 4 Exp. )
Kedua : Tiong Yee Eng ( 3 Red )
Ketiga : Aqillah Izzati Bt.Zainal ( 3 Orange )
Sagu hati : Lee Chia Pau ( 3 Red )
KUMPULAN C ( DARJAH 5 DAN 6)
Pertama : James Goh Choon Ling ( 5 Exp. )
Kedua : Tiong Ying Hee ( 6 Exp. )
Ketiga : Cindy Lee Shin Yii ( 5 Yellow )
Sagu hati : Lee Chia Yi ( 5 Exp. )
Sagu hati : Tan Wan Jing ( 5 Red )