Make your own free website on Tripod.com

SEKOLAH MENENGAH CHUNG HWA, BANDAR SERI BEGAWAN

KEPUTUSAN PERADUAN

JABATAN BAHASA MELAYU

 
 
   

1. PERADUAN MENGARANG BAHAGIAN MENENGAH

PENYELARAS: CIKGU  NOOR ALIFAH BT. ABDULLAH

 

KATEGORI A (BAHAGIAN MENENGAH 1)

 

Johan:               Sung Yoke Khee (M1A)

Naib Johan :      Dk. Nurul Khairunisa Pg. Karim (M1B)

Tempat ketiga:   Chai Zen Lee (M1A)

 

KATEGORI B (BAHAGIAN MENENGAH 2)

 

Johan:               Anisa Sato Bt. Rahmat (M2A)

Naib Johan :      Norazimah bt. Samat (M2C)

Tempat ketiga:   Chin Jing Yi (M2A)

 

KATEGORI C (BAHAGIAN MENENGAH 3)

 

Johan:               Low Seng Yen (M3A)

Naib Johan :      Susan Ting Yik Huang (M3A)

Tempat ketiga:   Stella Ting Hai Yin (M3A)

 

KATEGORI D (BAHAGIAN MENENGAH 4 & 5)

 

Johan:               Tan Chin Li (M5B)

Naib Johan :      Nur Ramizah bt. Ramli (M5B)

Tempat ketiga:   Lee Hsien Hung (M5A)

 

2. PERADUAN MENGARANG BAHAGIAN SEKOLAH RENDAH

 PENYELARAS: CIKGU CHIN MEE HEE

 

KATEGORI  A  ( DARJAH 4)

 

Johan                :  Amal Widaad Bte Mohaimin  ( P4 Exp ]

Naib Johan       : Jane Ting Sze Ying                 (  P4 Exp  ]

Tempat Ketiga :  Dyg. Rasyidah Bte Joffri        [  P4 BN  ]

Sagu hati   :  Nur Ariizah Binti Joefry        [  P4 GR  ]

                    Jong Yi                                 [ P4 RED ]

 

KATEGORI  B ( DARJAH 5 )

 

Johan                 :   Melissa Harijono                     [ P5  YW ]
Naib Johan         :   Roy  Ak.  Libau                       [ P5  PU  ]
Tempat Ketiga    :   Poh  Wan  Yan                         [ P5  YW ]
Sagu hati            :  Chen Yong Yi                           [ P5  GR ]
                              Lian Wei Ling                           [ P5 Exp ]


KATEGORI  C  ( DARJAH 6 ) 

 Johan              :    Sia Yee Jien                            [ P6 Exp ]
Naib Johan       :    Supatra Lee                            [ P6  Exp]

Tempat Ketiga   :   Elena Goh Ying Hui                 [ P6 Exp ]
Sagu hati          :    Awg. Lutfi Bin Awg. Lamat      [ P6 GR  ]
                             Andrew Koay Yi  Jie                 [ P6 Exp

3. Peraduan Menulis Tulisan Rumi (Darjah 1-3)

PENYELARAS: CIKGU NG SIAU CHUI

Darjah 1 Tan Shu Shin (P1BZ)        ( Tempat Pertama)

               Elly Hong (P1GR)             ( Tempat Kedua  )

               Lim Wei Ni ( P1 PUR)      ( Tempat Ketiga  )

 

Darjah 2 Wong Lieng Chee (P2GD) ( Tempat Pertama)

               Ong Chui Foong  (P2Red)  ( Tempat Kedua  )

               Wong Xin Ni   (P2BI)         ( Tempat Ketiga  )

 

Darjah 3 Tiong Yee Eng (P3Red)      ( Tempat Pertama)

               Liaw Yu Wen  (P3Red)       ( Tempat Kedua  )

               Teo Wan King (P3Or)         ( Tempat Ketiga  )

 

4. PERADUAN SYARAHAN BAHAGIAN MENENGAH

PENYELARAS: CIKGU POH SING LOO

Kategori A (Menengah Satu)

1. Tempat Pertama F1A (Crystal Tang Wan Ling)

2. Tempat Kedua F1D (Narizah bte. Abd. Kamil)

3. Tempat Ketiga F1Exp. (Hon Chii Haw)

 

Kategori B (Menengah Dua)

1. Tempat Pertama F2A (Sim Pei Yi)

2. Tempat Kedua F2A (Anita Sato)

3. Tempat Ketiga F2A (Ng Yee Joe)

 

Kategori C (Menengah Tiga)

1. Tempat Pertama F3D ( Chin Giok Lian )

2. Tempat Kedua F3A ( Kho Xin Wei )

3. Tempat Ketiga F3D ( Muhammad Omar )

 

Kategori D (Menengah Empat dan Lima)

1. Tempat Pertama F5B (Hartinie Mohd. Antin)

2. Tempat Kedua F5B (Tan Chin Li)

3. Tempat Ketiga F4B (Soh Kiaw Han)

 

5. PERADUAN KUIZ BAHASA MELAYU BAHAGIAN MENENGAH

PENYELARAS: CIKGU ZUKERI BIN YA

Menengah Satu

Tempat pertama: Tingkatan 1Exp (30M)

Rasidah Damayanti, Chu Sheng Hong dan Hon Chii Haw

Tempat kedua: Tingkatan 1D (29 M)

Nazirah Bti Abd Kamil, Ak Hafiz Bin Pg Hj Shahrum dan Mohd Shahril Bin Abd Kamil

Tempat ketiga:Tingkatan 1A (21M)

Sung Yoke Khee, Then Cheow Wei dan Chai Zen Lee

 

Menengah Dua

Tempat pertama: Tingkatan 2B (21M)

Chow Pui Yee, Mok Wan Yen dan Hwong Hua Lik

Tempat kedua:  Tingkatan 2A (19M)

Anisa Sato, Chin Jing Yi dan Sim Pei Yii

Tempat ketiga:  Tingkatan 2C (16M)

Mary Wong, Toh Yee Teng dan Chen Siew Lee

 

Menengah Tiga

Tempat pertama: Tingkatan 3A (29M)

Low Seng Yen, Stella Ting Hai Yin dan Lim Yen Shan

Tempat kedua:  Tingkatan 3C (27.5M)

Muhammad Khalik, Nur Hamizah dan Husrina

Tempat ketiga:  Tingkatan 3D (26M)

Muhammad Omar, Chin Kim Kong dan  Fang Bo Yuan

 

6. Keputusan Peraduan Bercerita (Darjah 1-6)

Penyelaras: Cikgu Nora Bt. Hj. Mohamed

 

KUMPULAN A ( DARJAH 1 DAN 2)

            Pertama          : Bianca Wong Sye Cia          ( 2 Silver  )

            Kedua              : Hong Pei Si                           ( 1 Green )

            Ketiga              : Poh Wan Pei                         ( 2 Green )

            Sagu hati         : Derby Teo                            ( 2 Yellow)

            Sagu hati         : Chan Ching Wen                  ( 1 Red    )

                                   

            KUMPULAN B ( DARJAH 3 DAN 4)

 

            Pertama          : Bong Jing Chi                        ( 4 Exp.     )

            Kedua              : Tiong Yee Eng                      ( 3 Red      )

            Ketiga              : Aqillah Izzati Bt.Zainal           ( 3 Orange )

            Sagu hati         : Lee Chia Pau                       ( 3 Red      )

 

            KUMPULAN C ( DARJAH 5 DAN 6)

 

            Pertama          : James Goh Choon Ling        ( 5 Exp.     )

            Kedua              : Tiong Ying Hee                      ( 6 Exp.     )

            Ketiga              : Cindy Lee Shin Yii                 ( 5 Yellow )

            Sagu hati         : Lee Chia Yi                           ( 5 Exp.     )

            Sagu hati         : Tan Wan Jing                       ( 5 Red      )