Make your own free website on Tripod.com

SEKOLAH MENENGAH CHUNG HWA

Bandar Seri Begawan

 

Peraduan Bercerita Bahasa Melayu Tahun 2003

(Bahagian Sekolah Rendah)

 

A.      TUJUAN

 

1.      Mengalakkan murid-murid sekolah rendah bertutur dan bercerita dalam Bahasa Melayu.

2.      Memupuk minat membaca buku cerita Bahasa Melayu di kalangan murid-murid di samping meningkatkan daya imaginasi mereka.

3.      Melatih murid-murid supaya berani berpidato di khalayak ramai.

4.      Memberi daya inisiatif kepada murid-murid untuk memahami segala isi kandungan cerita yang disampaikan olehnya.

 

B.      PENYERTAAN

 

1.      Setiap kelas dikehendaki memilih sekurang-kurangnya seorang peserta sebagai wakil kelas masing-masing.

2.      Para peserta bebas memilih tajuk cerita tetapi cerita yang dipilih mestilah mengandungi nilai-nilai murni.

3.      Masa yang diperuntukan untuk bercerita adalah di antara 3 hingga  5 minit bagi setiap peserta.

 

C.      KUMPULAN

 

Dibahagikan kepada 3 kumpulan:

 

1. Kumpulan A      :  Darjah 1 dan 2

2. Kumpulan B      :  Darjah 3 dan 4

3. Kumpulan C      :  Darjah 5 dan 6

 

 

D.     TARIKH DAN TEMPAT PERTANDINGAN

 

Peringkat Awal

 

Tarikh      : 25 Julai 2003 ( Jumaat )

Masa      : 8.30 pagi

Tempat      : Kumpulan A bertempat di bilik darjah P1Gold

              Kumpulan B bertempat di bilik darjah P1Silver

              Kumpulan C bertempat di bilik darjah P1Bronze

 

 

Peringkat Akhir

 

Tarikh      : 1 Ogos 2003 ( Jumaat )

Masa      : 8.30 pagi

Tempat      : Bilik AVA

 

 

 

E.      KRITERIA PENGHAKIMAN

 

Kelancaran

Gaya

Isi

Jumlah

40%

30%

30%

100%

 

F.       PENGACARA/JEMAAH HAKIM

 

Peringkat Awal

 

Kumpulan A       :  1) Cikgu Tam Sok Chan        2) Cikgu Rasidah Bt.Hassali

 

Kumpulan B      :  1) Cikgu Lee Chin Lan          2) Cikgu Dk.Rahimah

 

Kumpulan C      :  1) Cikgu Tai Tiam Kwee          2) Cikgu Loong Poh Cheng

 

 

Peringkat Akhir

 

Kumpulan A       :  1) Cikgu Yeot Bt. Bujang         2) Cikgu Chong Sook Tin    3) Cikgu Choo Kok Weng

 

Kumpulan B      :  1) Cikgu Tam Sok Chan     2) Cikgu Rasidah           3) Cikgu Nooraihan

 

Kumpulan C      :  1) Cikgu Yap Bee Yong     2) Cikgu Zukeri Bin Ya    3) Cikgu Samsiniah

 

Pengacara       / Penjaga Masa      : Cikgu Peng Siew Tang

 

G.     SIJIL-SIJIL PEMENANG

 

Pemenang-pemenang yang berjaya dalam kumpulan masing-masing akan diberi sijil untuk Tempat Pertama, Kedua dan Ketiga oleh pihak sekolah.

 

 

H.     AHLI-AHLI JAWATANKUASA YANG DILANTIK

 

Penasihat               : Cikgu Tan Been Tiam

Pengerusi               : Cikgu Nora Bt Hj Mohamed

Penolong                : Cikgu Peng Siew Tang

                        Pengeluar Sijil                           : Cikgu Chang Hon Boon

                        Jurugambar                            : Cikgu Ng Siau Chui

                        Ahli Jawatan Kuasa             : Semua Guru Bahasa Melayu

           

 

 

 

Yang Menjalankan Tugas,

 

 

     Nora Mohamed      .    

(NORA BTE HJ MOHAMED)

Pengerusi Peraduan Bercerita Bahasa Melayu 2003,

Sekolah Menengah Chung Hwa.    

 

 

Sk.

Pengetua

Bilik Perkembangan Pelajar

Ketua Jabatan Bahasa Melayu

Guru-guru Bahasa Melayu